Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://elartu.tntu.edu.ua/handle/lib/36232
Назва: Лабораторний практикум з розділу «Шаблони проектування» дисципліни «Архітектура та проектування програмного забезпечення»
Автори: Петрик, Михайло Романович
Михалик, Дмитро Михайлович
Мудрик, Іван Ярославович
Стоянов, Юрій Миколайович
Приналежність: Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя
Бібліографічний опис: Петрик М., Михалик Д., Мудрик І., Стоянов Ю. Лабораторний практикум з розділу «Шаблони проектування» дисципліни «Архітектура та проектування програмного забезпечення: навчальний посібник, Тернопіль: ТНТУ імені Івана Пулюя, 2016. 36 с.
Дата публікації: 2016
Дата внесення: 13-гру-2021
Країна (код): UA
Місце видання, проведення: ТНТУ імені Івана Пулюя
Теми: лабораторний практикум
архітектура програмного забезпечення
RSA
патерн
архітектурна модель
Кількість сторінок: 36
Короткий огляд (реферат): Навчальний посібник містить практичні рекомендації для допомоги студентам у вивченні дисципліни “Архітектура та проектування програмного забезпечення”, зокрема передбачають дослідження моделей архітектур, патернів та методологій розробки програмного забезпечення, використаня методів практико-орієнтованого навчання, зокрема: процес аналізу предметної області; розробки моделі варіантів використання із застосуванням шаблонів проектування; розробки діаграми класів; опису класів та їх атрибутів, методів; опису зв’язків та залежностей між класами; програмну реалізацію у вигляді C++ коду; розробки методів і сценаріїв способу застосування таких реалізацій. Розроблено з використанням ліцензованого інструментального середовища проектування IBM Rational Software Architect. Посібник орієнтований для студентів спеціальності 121 інженерія програмного забезпечення для набуття практичних навиків застосування архітектурних моделей та патернів розробки програмного забезпечення.
Зміст: Вступ ... 4 Лабораторна робота 1. Дослідження архітектурних моделей та методологій розробки ПЗ для обраної предметної області. Ознайомлення з базовими елементами проектування та реалізації програмних систем в середовищі проектування IBM RSA ...6 Лабораторна робота 2. Побудова архітектури ПЗ обраної предметної області в середовищі IBM RSA з використанням архітектурного шаблону проектування «Абстрактна фабрика / Abstract Factory» ...12 Лабораторна робота 3. Побудова архітектури ПЗ обраної предметної області в середовищі IBM RSA з використанням структурних шаблонів проектування типу «Декоратор (Picasso)» та «Пристосуванець (Flyweight)» ...15 Лабораторна робота 4. Побудова архітектури ПЗ обраної предметної області в середовищі IBM RSA з використанням структурних шаблонів проектування типу «Замісник (Proxy)» та «Фасад (Facade)» ...20 Лабораторна робота 5. Побудова архітектури ПЗ обраної предметної області в середовищі IBM RSA з використанням структурних шаблонів проектування типу «Спостерігач (Observer)» та «Відвідувач (Visitor)» ...24 Лабораторна робота 6. Побудова архітектури ПЗ обраної предметної області в середовищі IBM RSA з використанням структурних шаблонів проектування типу «Стратегія(Strategy)» та «Ланцюг відповідальності (Chain of Responsibility)» ...27 Лабораторна робота 7. Побудова архітектури ПЗ обраної предметної області в середовищі IBM RSA з використанням поведінкового шаблону проектування типу «Стан(State)» та структурного шаблону «Компонувальник(Composite)» ...30 Лабораторна робота 8. Проектування та реалізація програмного продукту з використанням архітектурної моделі «Клієнт-Сервер» ...33 Висновки …35 Література ...35
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://elartu.tntu.edu.ua/handle/lib/36232
Тип вмісту: Handbook
Laboratory Instructions
Розташовується у зібраннях:Навчальна література кафедри програмної інженерії



Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.

Інструменти адміністратора