Bitte benutzen Sie diese Kennung, um auf die Ressource zu verweisen: http://elartu.tntu.edu.ua/handle/lib/39860
Titel: Формування особистісної готовності медичних працівників до професійної діяльності в умовах воєнного стану
Autor(en): Патриляк, Галина Василівна
Patryliak, Halyna
Bibliographic description (Ukraine): Патриляк Г.В. Формування особистісної готовності медичних працівників до професійної діяльності в умовах воєнного стану : кваліфікаціцна робота на здобуття освітнього ступеня магістр за спеціальністю „053 — психологія“ / Г. В. Патриляк. —Тернопіль: ТНТУ, 2022. — 69 с.
Erscheinungsdatum: Dez-2022
Submitted date: Dez-2022
Date of entry: 30-Dez-2022
Country (code): UA
Place of the edition/event: Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя
Supervisor: Вишньовський, Василь Володимирович
Stichwörter: 053
психологія
працівник
розвиток
самопізнання
мотивація
особистість
готовність
підготовка
employee
development
self-knowledge
motivation
personality
readiness
preparation
intelligence
Number of pages: 69
Zusammenfassung: Метою даної магістерської роботи є підвищити ефективність професійної підготовки медичних працівників на основі програми формування їх особистісної готовності до професійної діяльності в умовах воєнного стану. Предметом дослідження є особливості формування особистісної готовності медичних працівників до професійної діяльності. Практична значимість роботи полягає в уточненні змісту і методів професійної підготовки медичних працівників до формування основних компонентів особистісної готовності до професійної діяльності в умовах воєнного стану. Узагальнені результати можуть бути використані у фаховій підготовці студентів-медиків з метою успішного професійного становлення та подальшого розвитку професійної майстерності. Діагностичний комплекс включав у себе: 1) методику для дослідження мотивації прагнення до успіху Т. Елерса; 2) інтелектуальний тест Г. Айзенка; 3) питальник на вивчення творчого потенціалу; 4) методику дослідження емоційного відгукування Розроблена програма формування даного виду готовності. Вона спрямована на розвиток основних компонентів особистісної готовності медичних працівників до професійної діяльності в умовах воєнного стану, а саме: мотиваційно-професійного, когнітивно-діагностичного, креативно-корекційного, емоційно- фіксуючого. Робота складається з вступу, чотирьох розділів, загальних висновків, списку використаних джерел, що налічує 65 найменувань та 4 додатків. Робота викладена на 69 сторінках друкованого тексту, вміщує 7 таблиць та 2 рисунки.
The purpose of this master's thesis is to increase the effectiveness of the professional training of medical workers based on the program of forming their personal readiness for professional activity in the conditions of martial law. The subject of the study is the peculiarities of the formation of personal readiness of medical workers for professional activity. The practical significance of the work consists in clarifying the content and methods of professional training of medical workers for the formation of the main components of personal readiness for professional activity in the conditions of martial law. The generalized results can be used in the professional training of medical students for the purpose of successful professional formation and further development of professional skills. The diagnostic complex included: 1) T. Ehlers' methodology for studying the motivation of striving for success; 2) intellectual test of H. Eysenck; 3) a questionnaire for the study of creative potential; 4) method of research of emotional response. A program for the formation of this type of readiness has been developed. It is aimed at the development of the main components of the personal readiness of medical workers for professional activity in the conditions of martial law, namely: motivational-professional, cognitive-diagnostic, creative-corrective, emotional-fixing. The work consists of an introduction, four chapters, general conclusions, a list of used sources, numbering 65 items and 4 appendices. The work is presented on 69 pages of printed text, contains 7 tables and 2 figures.
Beschreibung: В даній рубриці сформульовано результати теоретикоекспериментального дослідження: 1. Теоретико-психологічний аналіз наукових даних з досліджуваної проблеми дозволив визначити робоче поняття особистісної готовності медичних працівників до професійної діяльності в умовах воєнного стану, як складного системного утворення, як ядра професійної діяльності медичного працівника, що інтегрує в собі взаємопов’язані компоненти – мотиваційнопрофесійний, когнітивно-діагностичний, креативно-корекційний, емоційнофіксуючий, розвиток яких дозволяє успішно здійснювати професійну медичну діяльність. 2. Результати констатувального експерименту дозволяють стверджувати, що за традиційної схеми професійної підготовки у медичних працівників спостерігається недостатньо високий рівень сформованості та взаємозв’язку компонентів особистісної готовності до виявлення та ефективного вирішення особистісних проблем людей, тому необхідно розробити спеціальну програму формування особистісної готовності медичних працівників до професійної діяльності в умовах воєнного стану. 3. Програма і методика формування особистісної готовності спрямована на взаємопов’язаний розвиток основних компонентів особистісної готовності медичних працівників до професійної діяльності в умовах воєнного стану та передбачає визначення мети, завданнь, та методики професійної підготовки. Таким чином, формування компонентів особистісної готовності медичних працівників до професійної діяльності в умовах воєнного стану забезпечуватиметься застосуванням програми і методики, до складу якої ввійшов тренінг особистісного зростання запропонований В.М. Федорчук який складається з п’яти занять. Обмежений об’єм визначений вимогами до написання даного виду робіт не дозволив нам дослідити ще два компоненти структури особистісної 61 готовності медичних працівників до професійної діяльності в умовах воєнного стану, вивчення яких ми вбачаємо в наступних дослідженнях, а саме: 1. Проблемно-інтерпретуючий – вправність аналізувати, інтерпретувати відомості комплексної діагностики та психодіагностики особистості та визначати її психологічні проблеми з врахуванням можливостей їх подальшого вирішення. 2. Корекційно-технолого-результативний – спромога визначати адекватні шляхи і технології вирішення проблем особистості, передбачати і досягати омріяного результату – нормалізації та гармонізації особистості будьякого віку. Проведене дослідження не вичерпує всіх аспектів досліджуваної проблеми. Подальшого вивчення вимагають питання пошуку і конкретизації критеріїв та методів формування особистісної готовності медичних працівників до різних видів надання медичної та психологічної допомоги.
Content: РОЗДІЛ І. ТЕОРЕТИКО-ПСИХОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ ПРОБЛЕМИ ФОРМУВАННЯ ОСОБИСТІСНОЇ ГОТОВНОСТІ МЕДИЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ ДО ПРОФЕСІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ 1.1.Особистісна готовність медичних працівників до професійної діяльності як психолого-педагогічна проблема 1.2.Психологічна характеристика професійної діяльності медичного працівника 1.3.Структура особистісної готовності медичного працівника до професійної діяльності як єдиного процесу надання допомоги Висновок до розділу І РОЗДІЛ ІІ. ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНЕ ВИВЧЕННЯ СФОРМОВАНОСТІ ОСОБИСТІСНОЇ ГОТОВНОСТІ МЕДИЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ ДО ПРОФЕСІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ 2.1.Організація та методика емпіричного дослідження рівнів сформованості особистісної готовності медичних працівників до професійної діяльності в умовах воєнного стану 2.2.Результати констатувального експерименту з вивчення особливостей сформованості особистісної готовності медичних працівників до професійної діяльності в умовах воєнного стану Висновок до розділу ІI РОЗДІЛ ІІІ. ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНА РОБОТА З ФОРМУВАННЯ ОСОБИСТІСНОЇ ГОТОВНОСТІ МЕДИЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ ДО ПРОФЕСІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ 3.1.Програма і методика формування особистісної готовності медичних працівників до професійної діяльності в умовах воєнного стану Висновок до розділу ІІІ РОЗДІЛ ІV. ОХОРОНА ПРАЦІ ТА БЕЗПЕКА В НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЯХ 4.1.Надання психологічної допомоги під час НС 4 4.2.Забезпечення оповіщення персоналу університету та студентів у разі загрози та виникненні НС техногенного та природного характеру ЗАГАЛЬНІ ВИСНОВКИ СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ
URI: http://elartu.tntu.edu.ua/handle/lib/39860
Copyright owner: © Патриляк Галина, 2022
Content type: Master Thesis
Enthalten in den Sammlungen:053 — психологія

Dateien zu dieser Ressource:
Datei Beschreibung GrößeFormat 
Авторська_Патриляк.docx18,25 kBMicrosoft Word XMLÖffnen/Anzeigen
dyplom_Patryliak_H_2022 (2).pdf798,66 kBAdobe PDFÖffnen/Anzeigen


Alle Ressourcen in diesem Repository sind urheberrechtlich geschützt, soweit nicht anderweitig angezeigt.

Administrationswerkzeuge