Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://elartu.tntu.edu.ua/handle/lib/22900

Назва: Інструмент для чистового фінішного оброблення внутрішніх циліндричних поверхонь вібраційним обкочуванням
Автори: Дзюра, Володимир Олексійович
Бібліографічний опис: Патент на корисну модель № 121381, Україна МПК B24B 39/00 (2017.01), заявник і власник патенту Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя. – № u 2017 02298. Заявл. 13.03.2017, Опубл. 11.12.2017, бюл. № 23. – 19с.
№ патенту: 121381
Дата публікації: 11-гру-2017
Дата подання: 13-бер-2017
Країна (код): UA
Теми: B24B 39/00
Кількість сторінок: 19
Короткий огляд (реферат): Інструмент для чистового фінішного оброблення внутрішніх циліндричних поверхонь вібраційним обкочуванням, що складається з приводу, з'єднаного з циліндричною оправкою, на яку встановлений корпус у вигляді пустотілого циліндра, а на зовнішній циліндричній поверхні корпуса своєю внутрішньою циліндричною поверхнею встановлене кільце з зовнішньою конічною поверхнею, із можливістю взаємодії із деформувальними елементами – кульками. Корпус своєю внутрішньою циліндричною поверхнею осерухомо за допомогою напрямних шпонок спряжений із зовнішньою поверхнею циліндричної оправки. На зовнішній циліндричній поверхні корпуса своєю внутрішньою циліндричною поверхнею встановлене додаткове кільце з зовнішньою конічною поверхнею і ці кільця підпружинені назустріч одне одному пружинами стиснення. Пружини з іншого боку своїми торцевими поверхнями обперті на регулювальні гайки, що зафіксовані контргайками. Сепаратор оснащений трьома додатковими отворами, які виконані рівномірно по колу на відстані L від отворів сепаратора. Додаткові отвори виконані навпроти конічної поверхні додаткового кільця, і в них вільно встановлені деформувальні елементи - додаткові кульки. Сепаратор з обох торців закритий правим і лівим фланцями з центральними циліндричними отворами, через які встановлена циліндрична оправка. Правий фланець своєю вільною поверхнею через встановлену на оправку пружину підпружинений у напрямі до торцевого кулачка, який з'єднаний з приводом обертового руху. Лівий фланець своїм торцем обпертий на торцевий кулачок, хід якого становить  , який рівний амплітуді коливань регулярного мікрорельєфу. У оправці виконаний центральний глухий отвір діаметром D , який з'єднаний з трьома радіальними отворами однакового діаметра - d , які розміщені між кульками і додатковими кульками. Діаметр d менший від діаметра центрального глухого отвору D , а у стінці корпуса навпроти радіальних отворів виконані наскрізні циліндричні вікна діаметром 1 D , який більший діаметра радіальних отворів d . Для отримання частково- регулярного мікрорельєфу розраховують відстань L , в осьовому напрямку між центрами кульок і додаткових кульок та амплітуду повздовжніх коливань інструмента при різних параметрах регулярних мікрорельєфів.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://elartu.tntu.edu.ua/handle/lib/22900
Власник авторського права: © Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя, 2017
Тип вмісту : Patent
Розташовується у зібраннях:2017

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
patent121381.pdf1,28 MBAdobe PDFПереглянути/відкрити
patent121381.djvu1,17 MBDjVuПереглянути/відкрити
patent121381__COVER.png346,88 kBimage/pngПереглянути/відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.