Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://elartu.tntu.edu.ua/handle/123456789/17853

Назва: Опір матеріалів: навчально-методичний посібник до курсової роботи для студентів напрямів підготовки: «Інженерна механіка», «Машинобудування», «Зварювання», «Автомобільний транспорт» денної та заочної форм навчання (за скороченим терміном навчання)
Автори: Довбуш, Анатолій Дмитрович
Хомик, Надія Ігорівна
Довбуш, Тарас Анатолійович
Рубінець, Наталія Андріївна
Приналежність: Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя
Бібліографічний опис: Хомик Н.І. Опір матеріалів : навчально-методичний посібник до виконання курсової роботи для студентів за сороченим терміном навчання: / А.Д. Довбуш, Н.І. , Т.А. Довбуш, Н.А. Рубінець. – Тернопіль : ФОП Паляниця В.А., 2015. – 128с.
Дата публікації: 4-вер-2015
Дата внесення: 15-вер-2016
Видавництво: Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя
УДК: 620.10
ББК: 34
Теми: напруження
напруження
момент
сила
Кількість сторінок: 128
Серія/номер: д;58
Короткий огляд (реферат): Опір матеріалів – наука про інженерні методи розрахунку на міцність, жорсткість і стійкість елементів споруд і машин. Елементи машинобудівних і будівельних конструкцій при експлуатації зазнають силової дії різних походжень. Ці сили або прикладені безпосередньо до елемента, або передаються через з’єднані з ним сусідні елементи. Для нормальної роботи інженерної споруди або машини кожен елемент повинен бути таких розмірів і форми, щоб витримував діючі на нього навантаження, не руйнуючись (міцність), не давав зміни розмірів (жорсткість), зберігав початкову форму (стійкість). Опір матеріалів – теоретико-експериментальна наука. Дослід – теорія – дослід – така діалектика розвитку науки про опір твердих тіл деформуванню і руйнуванню. Однак, наука опору матеріалів не вичерпує всіх питань механіки деформівних тіл. Цим займаються інші суміжні дисципліни: будівельна механіка стержневих систем, теорія пружності та теорія пластичності. Опір матеріалів є загальноінженерною наукою, в якій на основі експериментальних даних про властивості матеріалів, з одного боку, та правил теоретичної механіки, фізики і вищої математики, − з другого, викладаються загальні методи розрахунку раціональних розмірів і форм елементів інженерних конструкцій з урахуванням величини і характеру діючих на них навантажень. Задачі опору матеріалів розв’язуються доволі простими математичними методами з прийняттям ряду припущень і гіпотез, а також з використанням експериментальних даних. Опір матеріалів має самостійне значення, як дисципліна, знання якої необхідне для всіх інженерних спеціальностей, є базою для вивчення всіх розділів будівельної механіки, основою для вивчення курсу деталей машин та ін. Опір матеріалів дає наукові основи інженерних розрахунків, без яких на сучасному етапі неможливе проектування і створення всієї різноманітності конструкцій сучасного машинодування і будівництва. Особливість даного навчально-методичного посібника в тому, що він призначений для виконання курсової роботи з опору матеріалів, яка включає 8 задач, що охоплюють весь курс. У посібнику стисло викладено основний матеріал до теми кожної задачі, наведено умови задач і приклади розв’язку. У додатках наведено приклад оформлення курсової роботи (титульна сторінка, зміст, приклад розв’язання задачі) й довідкові матеріали, необхідні для її виконання. Все це сприятиме поглибленню вивчення курсу та самостійному виконанню курсової роботи.
Пропонований навчально-методичний посібник розроблено відповідно до навчальної програми і призначений для виконання курсової роботи з дисципліни «Опір матеріалів» для студентів напрямів підготовки: «Інженерна механіка», «Машинобудування», «Зварювання», «Автомобільний транспорт» денної та заочної форм навчання за скороченим терміном навчання. Рекомендований і для студентів інших напрямів підготовки. Посібник рекомендовано також для самостійної роботи студентів, оскільки він вміщує короткі теоретичні викладки основного матеріалу дисципліни «Опір матеріалів», умови завдань, приклади їх розв’язування, необхідні довідкові дані.
Опис: Розглянуто й затверджено на засіданні кафедри технічної механіки, сільськогосподарських машин і транспортних технологій, протокол No 1 від 26.08.2015р. Схвалено й рекомендовано до друку на засіданні методичної комісії факультету машинобудування та харчових технологій, протокол No 1 від 31.08.2015р.
Зміст: ЗМІСТ ВСТУП... 4 Вказівки до вибору завдання... 5 Об’єм, структура і вказівки до виконання курсової роботи... 5 1. ОСНОВНІ ПОНЯТТЯ ОПОРУ МАТЕРІАЛІВ... 7 2. ЦЕНТРАЛЬНИЙ РОЗТЯГ І СТИСК ПРЯМОГО СТЕРЖНЯ... 13 За д а ч а No 1 Розрахунок на міцність і визначення переміщень при розтягу і стиску... 19 Приклад розв’язування задачі No1 Розрахунок на міцність і визначення переміщень при розтягу (стиску)... 22 За д а ч а No 2 Розрахунок статично невизначуваної стержневої системи... 25 Приклад розв’язування задачі No2 Розрахунок статично невизначуваної стержневої системи... 28 3. ГЕОМЕТРИЧНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ ПЛОСКИХ ПЕРЕТИНІВ ... 31 4. ЗСУВ. КРУЧЕННЯ... 35 За д а ч а No 3 Розрахунок вала на кручення... 39 Приклад розв’язування задачі No3 Розрахунок вала на міцність і жорсткість... 42 5. ПРЯМИЙ ПОПЕРЕЧНИЙ ЗГИН... 46 Задача No4 Побудова епюр поперечних сил і згинальних моментів для балки на двох опорах, ...розрахунок на міцність... 57 Приклад розв’язування задачі No4 Побудова епюр поперечних сил і згинальних моментів для балки н а д в о х о п о р а х , р озрахунок на міцність... 60 6. СТАТИЧНО НЕВИЗНАЧУВАНІ СИСТЕМИ... 65 Задача No5 Розрахунок статично невизначуваної рами... 71 Приклад розв’язування задачі No7 методом сил... 74 7. СУМІСНА ДІЯ ЗГИНУ З КРУЧЕННЯМ... 79 Задача No6 Розрахунок вала на згин з крученням... 81 Приклад розв’язування задачі No6 Розрахунок вала на згин з крученням... 84 8. СТІЙКІСТЬ ЦЕНТРАЛЬНО СТИСНЕНИХ СТЕРЖНІВ... 88 Задача No7 Розрахунок на стійкість стисненого стержня... 94 Приклад розв’язування задачі No7 Розрахунок на стійкість стисненого стержня... 96 9. ДИНАМІЧНІ НАВАНТАЖЕННЯ. ВИЗНАЧЕННЯ НАПРУЖЕНЬ І ПЕРЕМІЩЕНЬ ПРИ УДАРІ... 99 Задача No8 Визначення максимальних динамічних напружень і переміщень при ударі... 103 Прикладрозв’язуваннязадачіNo8.1... 106 Прикладрозв’язуваннязадачіNo8.2... 109 Перелік використаної та рекомендованої літератури ... 112 Додатки... 113
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://elartu.tntu.edu.ua/handle/123456789/17853
Власник авторського права: © Довбуш А. Д., Хомик Н. І., Довбуш Т. А., Рубінець Н.А., 2015
Перелік літератури: завдань з опору матеріалів «Складний опір» /А.Д. Довбуш, Н.І. Хомик. – Тернопіль, 2001. – 32с. 6. Методичні вказівки до виконання контрольних завдань з опору матеріалів «Статично невизначені системи» для напрямів підготовки «Інженерна механіка» і «Машинобудування» денної та заочної форм навчання / Т.І. Рибак, А.Д. Довбуш, Н.І. Хомик. – Тернопіль, 2007. – 35с. 7. Опiр матерiалiв; за ред. С.Е. Гарфа. − К.: Вища школа, 1972. − 230с. 8. Опiр матерiалiв. Теорiя i практика розрахункiв на мiцнiсть, жорсткiсть та стiйкiсть елементiв механiзмiв та споруд: навч. посiбник /В.С. Кравчук, П.М. Калiнiченко, Л.В. Коломiєць, О.М. Лимаренко; за ред. О.Ф. Дащенка. − Одеса: ВМВ, 2009. − 316с. 9. Опір матеріалів. Методичний посібник для виконання контрольних робіт. Частина 2. Для студентів денної та заочної форм навчання /А.Д. Довбуш, Н.І. Хомик. – Тернопіль, 2011. – 92с. 10. Посацький, Л.С. Опiр матерiалiв/Л.С. Посацький. − Львiв: в-во Львiвського унiверситету, 1973. − 440с. 11. Пособие к решению задач по сопротивлению материалов /Миролюбов И.Н. и др. – М.: Высшая школа, 1974. 12. Сопротивление материалов: Методические указания и контрольные задания для студентов-заочников всех специальностей технических высших учебных заведений, кроме строительных / А.В. Дарков, Б.Н. Кутуков. – М.: Высшая школа, 1985. 13. Хомик, Н.І. Технiчна механiка: навчально-методичний посібник до курсової роботи /Н.І. Хомик, А.Д. Довбуш. − Тернопiль: Вид-во ТНТУ імені Івана Пулюя, 2013. − 192с.
Тип вмісту: Learning Object
Розташовується у зібраннях:Навчальні матеріали кафедри ТХ

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
a2.PDF6,2 MBAdobe PDFПереглянути/відкрити
a2.djvu5,35 MBDjVuПереглянути/відкрити
a2__COVER.png141,46 kBimage/pngПереглянути/відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.

Інструменти адміністратора