Міжнародна науково-практична конференція „ОСББ: досвід, виклики, перспективи“ (2017) : [31] Домівка зібрання Перегляд статистики

Матеріали міжнародної науково-практичної конференції „ОСББ: досвід, виклики, перспективи“

Зміст


1
2
3
6
7
9
11
13
15
16
18
19
21
22
24
26
28
30
32
34
35
37
39
41
42
44
46
47
49
51

Content


1
2
3
6
7
9
11
13
15
16
18
19
21
22
24
26
28
30
32
34
35
37
39
41
42
44
46
47
49
51

Підведено підсумки Міжнародної науково-практичної конференції «ОСББ: досвід, виклики, перспективи»

30 січня на базі Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя відбулася Міжнародна науково-практична конференція «ОСББ: досвід, виклики, перспективи».

Організаторами заходу виступили: Міністерство освіти і науки України, Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя, Тернопільська обласна державна адміністрація, Тернопільська обласна рада, Тернопільська міська рада, Polsko-Ukraińska Izba Gospodarcza, Krajowa Izba Gospodarki Nieruchomościami, Uniwersytet Mikolaya Kopernika, Zaklad gospodarski komunalnej Groneko, Академія соціального управління.

Участь у даній конференції взяли представники органів місцевої виконавчої влади та місцевого самоврядування, керівники ОСББ та громадських організацій, що сприяють розвитку даних об’єднань, небайдужі до даної тематики тернополяни, а також представники засобів масової інформації.

Відкрив конференцію ректор Тернопільського національного технічного університету ім. І. Пулюя, д.т.н., професор, заслужений діяч науки і техніки України Петро Володимирович Ясній. Він наголосив на важливості тематики зустрічі і відзначив перспективу подальшого розвитку системи ОСББ в Україні в цілому та в Тернополі зокрема. Також повідомив, що університет готовий стати інтелектуальним, науково-практичним майданчиком для дискусій, обговорень, що стосуються досвіду організації роботи об’єднань співвласників багатоквартирних будинків і вважає цілком доречним створення на базі університету українсько-польських курсів підвищення кваліфікації керівників ОСББ.

Гість конференції віце-консул Генерального консульства Республіки Польща в Луцьку Марек Запур розповів про досвід подібних об’єднань у Польщі.

Перший заступник голови Тернопільської ОДА Іван Крисак навів дані про кількість ОСББ в області та дані по «теплих кредитах».

В свою чергу начальник управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології Тернопільської міської ради Олег Соколовський зазначив, що міська влада всіляко підтримує створення та функціонування ОСББ в місті. Він додав, що цього року на функціонування і підтримку ОСББ в Тернополі виділили 1 млн. грн., також діє програма підтримки та стимулювання створення ефективних ОСББ.

Актуальною стала інформація від голови громадської спілки «Рада Голів ОСББ м. Тернополя» Сергія Михайловича Лупака. Останній повідомив про те, що у Тернополі налічується понад 448 ОСББ та наголосив, що керівники цих об’єднань «це ті люди, які взяли відповідальність у свої руки та хочуть реально змінити своє житло на краще».

Від члена Національної ради з питань створення та забезпечення функціонування ОСББ, голови Тернопільської міської громадської організації «Спілка голів об’єднань співвласників багатоквартирних будинків і будинкових комітетів «Взаємодія» м. Тернополя» Михайла Іллярійовича Терлюка присутні дізнались, що чимало ОСББ на даний час створюється і функціонує на рівні районів.

Цікавим на конференції було почути і перейняти позитивний досвід польських колег, зокрема представники Національної палати управління нерухомістю Республіки Польща Arkadiusz Borek та Sławomir Kamecki розповіли про оптимізацію та зміни, що відбулися після проведення житлово-комунальної реформи у Польщі, адже після створення так званих ОСББ витрати поляків на послуги ЖКГ різко скоротилися.

До прикладу, представник Мазовецького енергетичного агентства Arkadiusz Piotrowski поділився досвідом впровадження альтернативних енергоефективних джерел енергії у подібних до ОСББ об’єднаннях Польщі. Дану проблематику порушив у своїй доповіді і директор «Наукового парку «Інноваційно-інвестиційний кластер Тернопілля» Григорій Химич, який розповів про переваги енергетичного аудиту, розроблення та впровадження заходів з енергозбереження.

Під час виступу на тему ефективного управління спільною власністю через ОСББ та Асоціації ОСББ безпосереднім досвідом організації роботи та управління ОСББ «Чайковського, 39» поділився голова даного об’єднання, а водночас докторант кафедри менеджменту інноваційної діяльності та підприємництва ТНТУ ім. І. Пулюя, к.е.н. Шерстюк Роман Петрович.

Більш детально проінформувала присутніх про створення в університеті курсів підвищення кваліфікації голів ОСББ та працівників сфери ЖКГ з подальшим отриманням сертифікату державного зразка декан факультету економіки та менеджменту ТНТУ ім. І. Пулюя, к.е.н, доцент Ціх Галина Володимирівна.

Завершили конференцію представники банків. Вони представили для учасників зустрічі свої програми по кредитуванню ОСББ.

Загалом робота конференції дозволила охопити широкий спектр питань та важливих напрямів, серед яких особливості створення Об’єднань співвласників багатоквартирних будинків в умовах адміністративно-територіальної реформи України, правове забезпечення та налагодження системи взаємовідносин державної влади, органів місцевого самоврядування і ОСББ, соціально-економічні аспекти організації управління і функціонування ОСББ, енергоменеджмент житлових будинків, сучасні практики управління житловим фондом та багато іншого.

Новини на веб-сайті університету: 1, 2.

ОСББ: досвід, виклики, перспективи: матеріали Міжнародної науково-практичної конференції, (Тернопіль, 30 січня 2017 року) / МОН України, Тернопільська ОДА, ТНТУ ім. І. Пулюя [та ін.]. – Тернопіль : 2017. – 52 с.

Огляд
Підпишіться на це зібрання, щоб щодня отримувати повідомлення по електронній пошті про нові додавання RSS Feed RSS Feed RSS Feed
Матеріали зібрання (Дати збереження, сортування за спаданням): від 21 до 31 з 31
ТипДата випускуДата внесенняНазваАвтор(и)
Article30-січ-20179-бер-2017Домінуючі тенденції та сучасні проблемні аспекти соціогуманітарного чинника економічної безпеки підприємницьких структур ОСББВівчар, Оксана; Ціх, Галина Володимирівна; Vivchar, Oksana; Tsikh, Halyna
Article30-січ-20179-бер-2017Моделі формування інвестиційних пріорітетів у житлово-комунальному господарствіГарматій, Наталія Михайлівна; Garmatiy, Natalia
Article30-січ-20179-бер-2017Енергоефективність будівель: проблеми та перспективиСтойко, Ігор; Stoyko, Igor
Article30-січ-20179-бер-2017Проблеми функціонування ОСББ в ринковій економіціКривий, Зеновій; Kryvyi, Zenovii
Conference Abstract30-січ-20179-бер-2017Вітальне слово ректора Тернопільського національного технічного університету імені Івана ПулюяЯсній, Петро Володимирович
Article30-січ-20179-бер-2017Рекомендації Міжнародної науково-практичної конференції: «ОСББ: досвід, виклики, перспективи»Андрушків, Б. М.; Ціх, Г. М.; Малюта, Людмила Ярославівна; Шерстюк, Роман Петрович
Article30-січ-20179-бер-2017Дослідження регіональних особливостей формування об'єднань співвласників багатоквартирних будинків в УкраїніМашлій, Галина Богданівна; Mashliy, Galina
Article30-січ-20179-бер-2017Спільне майно – загальна відповідальністьМаркович, Ірина Богданівна; Markovych, Iryna
Article30-січ-20179-бер-2017Дослідження європейського досвіду реформування системи житлово-комунального господарства (на прикладі Польщі)Сороківська, Олена Анатоліївна; Потюк, Василь; Sorokivska, Olena; Potjuk, Vasil
Article30-січ-20179-бер-2017Зміст-
-30-січ-201724-лют-2017Матеріали Міжнародної науково-практичної конференції „ОСББ: досвід, виклики, перспективи“-
Матеріали зібрання (Дати збереження, сортування за спаданням): від 21 до 31 з 31